strona główna

Elfa wie jak urządzić garderobę

4 m2 - fachowcy szacują, że tyle wynosi minimalna powierzchnia funkcjonalnej garderoby. Nie martw się, jeśli nie wygospodarujesz takiej przestrzeni! System Elfa ma dla Ciebie kilka praktycznych rad, dzięki którym projektowanie garderoby nie spędzi Ci snu z powiek. Systemy elfa pomogą rozwiązać problemy z przechowywaniem nie tylko ubrań, ale i nagromadzonych przez lata rzeczy.

Systemy do przechowywania Elfa to inteligentna i kreatywna idea na zorganizowanie przestrzeni i uporządkowanie nie tylko garderoby, ale i większości przedmiotów znajdujących się w domu. Systemami Elfa można zabudować całą garderobę, wykorzystać je przy organizowaniu sypialni, kuchni, łazienki a nawet garażu. Elfa składa się z pionowych i poziomych szyn, na których montowane są kosze, półki, czy wieszaki. Można je dowolnie łączyć i zestawiać, optymalnie dostosowując do własnych potrzeb. Możliwości jest wiele, a to w jaki sposób zaaranżowana zostanie przestrzeń, zależy od Twojej wyobraźni.Na co dzień, każdy z nas boryka się z problemami związanymi z przechowywaniem. Rozwiązania  są często łatwiejsze niż nam się wydaje, dlatego zainspiruj się rozwiązaniami elfa - nieużywane na co dzień rzeczy, nie mieszczą się w szafie i zajmują coraz więcej miejsca.

Rozwiązanie Elfa - umieść je pod sufitem! Zamontuj półkę na szynie ok. 45 cm od sufitu, posegreguj niewykorzystywane na co dzień ubrania lub inne przedmioty i włóż je np. do pudełek. Rozwiązanie to sprawi, że uzyskasz dodatkową przestrzeń w łatwo dostępnych  miejscach. Dodatkowo, pudełka w odpowiednio dobranym kolorze dodadzą uroku wnętrzu. Odległości między półkami są identyczne a Twoje rzeczy mają różny kształt i zajmują różne powierzchnie.Rozwiązanie elfa - specjaliści zalecają stosowanie 35 cm odległości między każdą z półek, nie zawsze jednak sprawdza się to w praktyce. Zimowe buty z długimi cholewkami czy wysokie pudła nie zmieszczą się na takiej półce. System Elfa umożliwia ulokowanie półek w różnych odległościach, tak by dostosować je do rozmiaru przechowywanych rzeczy. Zapewni to optymalne ułożenie ubrań i akcesoriów. Co ważne, rozmieszczenie półek można dowolnie modyfikować, bo nie przytwierdzasz ich raz na zawsze!

Pogniecione bluzki, marynarki i żakiety – nie masz czasu na kilkukrotne prasowanie.

Rozwiązanie Elfa - zainwestuj w drążki! Umieszczenie ubrań na wieszakach da pewność, że nic się nie pogniecie. Co więcej, krótkie ubrania wieszane wymagają co najmniej 105 cm, więc przy standardowej wysokości pomieszczenia możesz zdecydować się na dwa drążki, jeden pod drugim. Nie dość, że ubrania będą zawsze w takim stanie w jakim je zostawisz, to jeszcze zmieści się ich dużo więcej.

Powieszone spodnie, płaszcze i długie kurtki gniotą się kładąc na dnie szafy.

Rozwiązanie Elfa - specjalne drążki umieść trochę wyżej! Szacuje się, że długie ubrania wymagają co najmniej 150 cm. Pozostawienie takiej przestrzeni pozwoli na wieszanie Twoich spodni, długich płaszczy i kurtek, bez obaw o ich pogniecenie.Warunek konieczny - dobra wentylacja.

Przy projektowaniu garderoby postaw także na wentylację. Dobra cyrkulacja powietrza jest niezbędna przy przechowywaniu, szczególnie przechowywaniu ubrań. Pomyśl o tym jeszcze zanim przystąpisz do jej urządzania. Elfa znalazła na to swój sposób – ażurowe półki i kosze dostępne w dwóch wariantach z dużymi oczkami lub kosze Mesh, wykonane ze specjalnie zaprojektowanej stali, której małe oczka pozwalają na swobodne oddychanie tkanin, a jednocześnie nie pozostawiają śladów wgnieceń na ubraniach. Dzięki ich zastosowaniu brak cyrkulacji powietrza przestanie być problemem, a Twoje ubrania będą zawsze świeże.

Pamiętaj, że…

…rzeczy do przechowywania zawsze przybywa, a nie ubywa. Projektując zagospodarowanie garderoby lub szafy zostaw zawsze trochę wolnego miejsca na przyszłość.