strona główna

Nowoczesna łazienka - Twoja intymna przestrzeń

Nowoczesna aranżacja łazienki to przede wszystkim minimalizm, któremu towarzyszą szlachetne materiały oraz funkcjonalność i możliwość utrzymania porządku. Jak najwięcej urządzeń i przedmiotów powinno być schowanych, a ręczniki czy przybory toaletowe powinny być dyskretnie ukryte. Z pomocą przychodzi Elfa. Wszystko po to, by zagwarantować intymność i dobre samopoczucie, które stały się najnowszymi trendami towarzyszącymi projektowaniu. Zmieniło się również postrzeganie łazienki, która jest dzisiaj nowym pokojem dziennym, nawet jeśli jest niewielka. Coraz częściej sięgamy po szlachetne materiały jak chociażby drewno, które w nowoczesnej architekturze i wystroju wnętrz ociepla ceramikę, beton i szkło.

Systemy Elfa swoją funkcjonalność zawdzięczają przede wszystkim możliwości dostosowania się do indywidualnych potrzeb. Metalowe kosze można wybierać spośród trzech rodzajów wysokości, co pozwala na dopasowanie systemu do rozmiaru układanych w nich ręczników i przyborów toaletowych. Inną zaletą jest łatwość montażu systemu, który można wykonać samemu. Wystarczy wybrać wieszany system Elfa - jego jedynym mocowanym elementem do ściany jest szyna pozioma BL, do niej mocowane są szyny pionowe, na których montowane są wsporniki przytrzymujące ramy koszy i półki. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie trzeba wiercić otworów w całej ścianie, a ilość i wysokość koszy można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. System sprawdza się zarówno jako odsłonięta konstrukcja, jak i wypełnienie zabudowy łazienki.

Projektując łazienkę, pamiętajmy o jednym – łazienka ma być miejscem o indywidualnym wystroju, dalekim od schematu i standardowych rozwiązań. Ma być miejscem prywatnym i intymnym.